BETA In Development

WED1
14 / 14
10:00 - 12:00 (120min) Two Hour Concert Awesome Special Guests
Preview

Preset

Success! PDF file created. Click here to Download. Error! PDF file export failed :(
Creating PDF File...

Experimental!

Shows/Hides the respective information in the event boxes. This setting is not being shared when copying or sharing the address.

Wacken Open Air 2016
RO Version 1467
Last Changed: 02.08.2016, 08:02

Running Order: Wacken Open Air 2016

Wacken Open Air 2016

Day 1 - Wednesday, 03.08.2016

Black Stage
True Metal Stage
Party Stage
W:E:T Stage
11:00 - 11:20(20min)HteththemethMB Romania
11:50 - 12:10(20min)PreternaturalMB Latvia
12:40 - 13:00(20min)Horror Dance SquadMB Estonia
13:30 - 13:50(20min)SinphobiaMB Italy
14:20 - 14:40(20min)PyraweedMB Caucasian Rep. / Azerbaijan
15:10 - 15:30(20min)SyndemicMB Germany
16:00 - 16:20(20min)LieveilMB Bulgaria
16:50 - 17:10(20min)MindtakerMB Portugal
17:40 - 18:00(20min)AuðnBlack MetalMB Iceland
18:30 - 18:50(20min)Legacy Of BrutalityMB Spain
19:30 - 20:15(45min)Henry Rollins - Spoken WordSpoken Word
21:10 - 22:10(60min)PanzerballettJazz Metal
23:05 - 23:55(50min)Phil Campbell's All Starr BandRock'n'Roll
01:00 - 03:00(120min)Berlin Allstarz Live KaraokeKaraoke
Headbangers Stage
11:25 - 11:45(20min)Calm HatcheryMB Poland
12:15 - 12:35(20min)ProfanerMB Canada
13:05 - 13:25(20min)Sunless DawnMB Denmark
13:55 - 14:15(20min)SvartmalmMB Faroe Islands
14:45 - 15:05(20min)ElementalMB India
15:35 - 15:55(20min)LYNCHPiNMB Caribbean / Trinidad
16:25 - 16:45(20min)Miles To PerditionMB Luxembourg
17:15 - 17:35(20min)TulkasMB Mexico
18:05 - 18:25(20min)VimokshaMB Japan
18:55 - 19:15(20min)DystopiaMB Hungary
20:20 - 21:05(45min)BliksemThrash Metal
22:15 - 23:00(45min)HämatomCrossover Thrash / NDH
00:00 - 00:55(55min)Mambo KurtHome Organ
Wackinger Stage
11:00 - 11:45(45min)ReliquiaeMedieval Rock
12:30 - 13:15(45min)KnasterbartPirate Folk
14:00 - 14:45(45min)PampatutFolk
15:30 - 16:30(60min)VersengoldFolk
17:15 - 18:00(45min)Mr. Hurley und die PulveraffenPirate Folk
18:45 - 19:30(45min)VogelfreyFolk Rock
20:15 - 21:30(75min)Red Hot Chili PipersCeltic Rock
22:15 - 23:30(75min)Eric Fish and FriendsFolk Rock
Beer Garden
13:00 - 14:00(60min)Blaas of GloryMarching Band / Cover
14:30 - 15:30(60min)tuXedooMetalcore
16:00 - 16:30(30min)Mambo KurtHome Organ
17:00 - 18:00(60min)The O'Reillys and the PaddyhatsIrish Folk
18:30 - 19:00(30min)BembersComedy
19:15 - 19:30(15min)Soccer Cup Winner AwardAward
20:00 - 21:00(60min)W:O:A FirefightersMarching Band
22:00 - 23:00(60min)BlechblosnSchlager / Blasmusik
Wasteland Stage
15:00 - 15:30(30min)Sub Dub MicromachineAlternative Metal
19:30 - 20:00(30min)SectorIndustrial Metal
21:30 - 22:15(45min)MonstagonRock
00:30 - 01:00(30min)Devil's Fire Show
01:30 - 02:00(30min)Light & Freak Show
Wackinger Village
10:00 - 10:30(30min)Doors Open
11:15 - 12:15(60min)Showkampftraining
14:00 - 15:00(60min)Bruchenballturnier
15:30 - 16:30(60min)Knights' Showact
17:15 - 18:00(45min)Showkampftraining
20:00 - 20:30(30min)Warriors' Car Drive
22:15 - 22:45(30min)Umzug der Lager
22:45 - 23:30(45min)Feuershow
02:00 - 02:45(45min)Feuershow, All Artists
Wasteland
10:00 - 10:30(30min)Doors Open
13:15 - 14:00(45min)SpeedcarvingWoodworking
16:30 - 17:15(45min)SpeedcarvingWoodworking
18:00 - 18:45(45min)SpeedcarvingWoodworking
20:30 - 21:15(45min)Cage Fights
23:30 - 00:00(30min)Chainsaws on Fire
Movie Field
20:00 - 21:00(60min)Lemmy - The MovieMovie / Entertainment
22:30 - 23:30(60min)Northmen
00:30 - 01:30(60min)Until The Light Takes Us
Wrestling Slam Tent
13:00 - 14:30(90min)W:O:A Slam BattlePoetryPoetry Slam
16:00 - 17:00(60min)WrestlingWrestling / Entertainment
Meet & Greet Stage I
Meet & Greet Stage II

Day 2 - Thursday, 04.08.2016

Black Stage
14:45 - 15:30(45min)SkylineHeavy Metal
16:00 - 17:15(75min)SaxonHeavy Metal
17:45 - 19:00(75min)ForeignerHard Rock
19:45 - 21:00(75min)WhitesnakeRock
23:45 - 00:00(15min)Lemmy - Born to Lose, Live to Win
True Metal Stage
21:30 - 23:30(120min)Iron MaidenNWoBHM
Party Stage
W:E:T Stage
11:25 - 11:45(20min)Crows CrownMB Central America / Honduras
12:15 - 12:35(20min)Pain isMB Austria
13:05 - 13:25(20min)ZhOraMB Ireland
13:55 - 14:15(20min)Zombies ate my GirlfriendMB South Africa
14:55 - 15:25(30min)The OtherHorrorpunk
16:05 - 16:50(45min)Henry Rollins - Spoken WordSpoken Word
17:45 - 18:15(30min)Serum 114Punkrock
19:10 - 19:55(45min)TsjuderBlack Metal
20:50 - 21:35(45min)MardukBlack Metal
22:30 - 23:15(45min)Therapy?Rock
00:10 - 01:00(50min)Blue Öyster CultHard Rock
Headbangers Stage
11:00 - 11:20(20min)CarrionMB Belgium
11:50 - 12:10(20min)Ritual DayMB China
12:40 - 13:00(20min)Tidal DreamsMB Greece
13:30 - 13:50(20min)LepergodMB Argentina
14:20 - 14:50(30min)The Raven AgeMelodic Groove Metal
15:30 - 16:00(30min)NastyHardcore Punk
16:55 - 17:40(45min)The Dead DaisiesHard Rock
18:20 - 19:05(45min)VaderDeath Metal
20:00 - 20:45(45min)ImmolationDeath Metal
21:40 - 22:25(45min)The Black Dahlia MurderMelodic Death Metal
23:20 - 00:05(45min)Michael MonroeRock
01:05 - 03:00(115min)Berlin Allstarz Live KaraokeKaraoke
Wackinger Stage
11:00 - 11:45(45min)Mr. Hurley und die PulveraffenPirate Folk
12:30 - 13:15(45min)WirrwahrMedieval Folk
14:00 - 14:45(45min)ReliquiaeMedieval Rock
15:30 - 16:15(45min)PampatutFolk
17:00 - 17:45(45min)VogelfreyFolk Rock
18:30 - 19:45(75min)Red Hot Chili PipersCeltic Rock
20:30 - 21:30(60min)VersengoldFolk
22:15 - 23:15(60min)FeuerschwanzMedieval Folk Rock
Beer Garden
13:00 - 14:00(60min)The O'Reillys and the PaddyhatsIrish Folk
14:30 - 15:30(60min)KnasterbartPirate Folk
16:00 - 17:00(60min)tuXedooMetalcore
17:30 - 18:00(30min)BembersComedy
18:30 - 19:30(60min)W:O:A FirefightersMarching Band
20:00 - 21:00(60min)Bon ScottHeavy MetalAC/DC Tribute Band
22:00 - 23:00(60min)BlechblosnSchlager / Blasmusik
Wasteland Stage
15:00 - 15:30(30min)SectorIndustrial Metal
19:45 - 20:15(30min)Sub Dub MicromachineAlternative Metal
21:30 - 22:15(45min)MonstagonRock
00:00 - 00:30(30min)Sir Henry Hot
01:00 - 01:30(30min)Devil's Fire Show
Wackinger Village
10:00 - 10:30(30min)Doors Open
11:30 - 12:30(60min)Showkampftraining
14:00 - 15:00(60min)Bruchenballturnier
15:30 - 16:00(30min)Warriors' Car Drive
16:45 - 17:45(60min)Showkampftraining
18:30 - 19:30(60min)Knights' Showact
20:15 - 20:45(30min)Warriors' Car Drive
22:45 - 23:15(30min)Umzug der Lager
23:15 - 00:00(45min)Feuershow, All Artists
00:30 - 00:45(15min)Feuershow
Wasteland
10:00 - 11:00(60min)SpeedcarvingWoodworking
13:15 - 14:00(45min)SpeedcarvingWoodworking
16:00 - 16:45(45min)Cage Fights
17:45 - 18:30(45min)SpeedcarvingWoodworking
20:45 - 21:30(45min)Cage Fights
01:45 - 02:15(30min)Freaks and Fire
Movie Field
00:00 - 01:00(60min)Wacken - Der Film
01:30 - 02:30(60min)Geburt des Krachsmit Black Sabbath, Alice Cooper, u.A.
Wrestling Slam Tent
13:00 - 14:30(90min)W:O:A Slam BattlePoetryPoetry Slam
16:00 - 17:00(60min)WrestlingWrestling / Entertainment
Meet & Greet Stage I
14:00 - 14:30(30min)Doors OpenMeet & Greet
15:30 - 16:15(45min)tba.Meet & Greet
16:30 - 17:15(45min)The OtherHorrorpunkMeet & Greet
17:30 - 18:15(45min)TarjaSymphonic MetalMeet & Greet
18:15 - 19:00(45min)Blind GuardianSpeed / Power MetalMeet & Greet
19:30 - 20:15(45min)tba.Meet & Greet
20:30 - 21:15(45min)tba.Meet & Greet
21:15 - 22:00(45min)tba.Meet & Greet
22:30 - 23:15(45min)Blue Öyster CultHard RockMeet & Greet
Meet & Greet Stage II
14:00 - 14:30(30min)Doors OpenMeet & Greet
14:45 - 15:30(45min)tba.Meet & Greet
15:45 - 16:30(45min)Serum 114PunkrockMeet & Greet
16:45 - 17:30(45min)The Black Dahlia MurderMelodic Death MetalMeet & Greet
17:45 - 18:30(45min)The Raven AgeMelodic Groove MetalMeet & Greet
18:45 - 19:30(45min)The Dead DaisiesHard RockMeet & Greet
19:45 - 20:30(45min)Therapy?RockMeet & Greet
20:45 - 21:30(45min)VaderDeath MetalMeet & Greet
21:45 - 22:30(45min)tba.Meet & Greet
22:45 - 23:30(45min)tba.Meet & Greet

Day 3 - Friday, 05.08.2016

Black Stage
11:00 - 11:45(45min)PyogenesisDeath Metal / Rock
13:05 - 14:05(60min)Legion Of The DamnedThrash / Death Metal
15:30 - 16:30(60min)Entombed A.D.Death Metal
18:00 - 19:15(75min)EluveitieCeltic Folk Metal
21:00 - 22:15(75min)TarjaSymphonic Metal
00:15 - 01:30(75min)MinistryIndustrial Metal
True Metal Stage
11:55 - 12:55(60min)The HauntedThrash Metal
14:15 - 15:15(60min)LoudnessHeavy Metal
16:45 - 17:45(60min)Axel Rudi PellHeavy Metal
19:30 - 20:45(75min)Bullet For My ValentineMetalcore
22:30 - 00:00(90min)Blind GuardianSpeed / Power Metal
01:45 - 03:00(75min)TestamentThrash Metal
Party Stage
11:00 - 11:45(45min)Orden OganPower / Folk Metal
13:05 - 14:05(60min)Beyond The BlackSymphonic Metal
15:30 - 16:30(60min)EquilibriumEpic Folk Metal
18:00 - 19:15(75min)TorfrockDeutschrock
21:00 - 22:15(75min)Hansen & Friends
00:15 - 01:30(75min)UnisonicPower Metal
W:E:T Stage
11:00 - 11:30(30min)Fateful FinalityThrash Metal
12:10 - 12:55(45min)Henry Rollins - Spoken WordSpoken Word
13:50 - 14:35(45min)The Vintage CaravanRock
15:30 - 16:15(45min)Negative ApproachHardcore / Oi Punk
17:10 - 17:55(45min)GirlschoolHeavy Metal
18:50 - 19:35(45min)Deez NutsHardcore Punk
20:30 - 21:15(45min)Insidious DiseaseDeath Metal
22:10 - 22:55(45min)1349Black Metal
23:50 - 00:35(45min)Red FangStoner Rock
01:30 - 02:15(45min)While She SleepsMetalcore
Headbangers Stage
11:35 - 12:05(30min)SebastienMelodic Power Metal
13:00 - 13:45(45min)Der Weg einer FreiheitExtreme Metal
14:40 - 15:25(45min)Bury TomorrowMetalcore
16:20 - 17:05(45min)Die KruppsPost-Industrial
18:00 - 18:45(45min)EktomorfGroove / Thrash Metal
19:40 - 20:25(45min)Orphaned LandProgressive / Folk Metal
21:20 - 22:05(45min)AlcestAlternative Metal
23:00 - 23:45(45min)IhsahnExtreme Prog Metal
00:40 - 01:25(45min)CalibanMetalcore
02:20 - 03:00(40min)KampfarBlack Metal
Wackinger Stage
12:00 - 12:45(45min)ReliquiaeMedieval Rock
13:30 - 14:15(45min)PampatutFolk
15:00 - 15:45(45min)FreiwächterFolk
16:30 - 17:15(45min)VersengoldFolk
18:00 - 18:45(45min)KrayenzeitFolk Rock
19:30 - 20:30(60min)BodhaktanPunk / Folk Rock
21:15 - 22:00(45min)Mr. Hurley und die PulveraffenPirate Folk
22:45 - 00:00(75min)Red Hot Chili PipersCeltic Rock
Beer Garden
13:00 - 13:45(45min)tuXedooMetalcore
14:15 - 15:00(45min)The O'Reillys and the PaddyhatsIrish Folk
15:30 - 16:00(30min)BembersComedy
16:30 - 17:30(60min)asrockRock
18:00 - 19:00(60min)KnasterbartPirate Folk
20:00 - 21:00(60min)BlechblosnSchlager / Blasmusik
22:00 - 23:00(60min)John CoffeyPost-Hardcore
Wasteland Stage
16:00 - 16:30(30min)MonstagonRock
17:15 - 17:45(30min)OverthrustOld School Death Metal
20:30 - 21:00(30min)Sub Dub MicromachineAlternative Metal
22:00 - 22:45(45min)SectorIndustrial Metal
00:45 - 01:15(30min)Devil's Fire Show
01:30 - 02:15(45min)Sir Henry Hot
Wackinger Village
10:00 - 11:00(60min)Showkampftraining
12:45 - 13:45(60min)Showkampftraining
13:45 - 14:15(30min)Warrior's Car Drive
15:00 - 16:00(60min)Bruchenballturnier
17:45 - 18:45(60min)Knights' Show Act
21:00 - 21:30(30min)Warriors' Car Drive
22:30 - 23:00(30min)Umzug der Lager
23:00 - 23:45(45min)Feuershow, All Artists
00:15 - 00:30(15min)Feuershow
Wasteland
10:00 - 10:30(30min)Doors Open
11:00 - 12:00(60min)SpeedcarvingWoodworking
14:15 - 15:00(45min)SpeedcarvingWoodworking
16:30 - 17:15(45min)Cage Fights
18:45 - 19:30(45min)SpeedcarvingWoodworking
21:30 - 22:00(30min)Cage Fights
02:15 - 02:45(30min)Freaks and Fire
Movie Field
Wrestling Slam Tent
13:00 - 14:30(90min)W:O:A Slam BattlePoetryPoetry Slam
16:00 - 17:00(60min)WrestlingWrestling / Entertainment
Meet & Greet Stage I
10:00 - 10:30(30min)Doors OpenMeet & Greet
11:00 - 11:45(45min)HämatomCrossover Thrash / NDHMeet & Greet
12:30 - 13:15(45min)tba.Meet & Greet
13:45 - 14:30(45min)Orden OganPower / Folk MetalMeet & Greet
14:30 - 15:15(45min)PyogenesisDeath Metal / RockMeet & Greet
15:30 - 16:15(45min)Legion Of The DamnedThrash / Death MetalMeet & Greet
16:30 - 17:15(45min)Beyond the BlackSymphonic MetalMeet & Greet
17:30 - 18:15(45min)EquilibriumEpic Folk MetalMeet & Greet
19:30 - 20:15(45min)Entombed A.D.Death MetalMeet & Greet
20:30 - 21:15(45min)TestamentThrash MetalMeet & Greet
21:30 - 22:15(45min)Bullet for my ValentineMetalcoreMeet & Greet
22:30 - 23:15(45min)Arch EnemyMelodic Death MetalMeet & Greet
23:30 - 00:15(45min)tba.Meet & Greet
Meet & Greet Stage II
10:00 - 10:30(30min)Doors OpenMeet & Greet
11:45 - 12:30(45min)tba.Meet & Greet
12:45 - 13:30(45min)tba.Meet & Greet
13:45 - 14:30(45min)AlcestAlternative MetalMeet & Greet
14:45 - 15:30(45min)Rock 'n' Rolf (Running Wild)Meet & Greet
15:45 - 16:30(45min)TorfrockDeutschrockMeet & Greet
16:45 - 17:30(45min)LoudnessHeavy MetalMeet & Greet
17:45 - 18:30(45min)Bury TomorrowMetalcoreMeet & Greet
18:45 - 19:30(45min)GirlschoolHeavy MetalMeet & Greet
19:45 - 20:30(45min)tba.Meet & Greet
20:45 - 21:30(45min)Metal Battle WinnerMeet & Greet
21:45 - 22:30(45min)Deez NutsHardcore PunkMeet & Greet
22:45 - 23:30(45min)EluveitieCeltic Folk MetalMeet & Greet
23:45 - 00:30(45min)tba.Meet & Greet

Day 4 - Saturday, 06.08.2016

Black Stage
12:00 - 13:15(75min)DragonforceSpeed Metal
14:55 - 16:10(75min)BorknagarProgressive / Black Metal
17:55 - 19:10(75min)TherionSymphonic / Death Metal
20:55 - 22:10(75min)TriptykonBlack / Death Metal
00:40 - 01:55(75min)Arch EnemyMelodic Death Metal
True Metal Stage
13:30 - 14:40(70min)Symphony XProgressive Metal
16:25 - 17:40(75min)Metal ChurchHeavy Metal
19:25 - 20:40(75min)Steel PantherGlam Metal
22:25 - 00:25(120min)Twisted SisterGlam Rock
02:00 - 03:00(60min)Dio Disciples feat. a Very Special GuestHeavy Metal+ Promoters Farewell & Thanks + Outro
Party Stage
12:00 - 13:15(75min)Eskimo CallboyElectronicore
14:55 - 16:10(75min)Devil DriverGroove Metal
17:55 - 19:10(75min)CallejonMetalcore
20:55 - 22:10(75min)ClutchHard Rock
00:40 - 01:55(75min)Parkway DriveMetalcore
W:E:T Stage
12:00 - 12:30(30min)Jesus Chrüsler SupercarHeavy Rock
13:10 - 13:40(30min)MonumentsProgressive Metal
14:35 - 15:20(45min)Year of The GoatHeavy Rock
16:15 - 17:00(45min)Snowy ShawHeavy Metal
17:55 - 18:40(45min)DroneThrash Metal
19:35 - 20:20(45min)EinherjerViking Symphonic Black Metal
21:15 - 22:00(45min)DagobaGroove Metal
22:55 - 23:40(45min)Aura NoirBlack / Thrash Metal
00:35 - 01:20(45min)Barb Wire DollsGrunge
02:15 - 03:00(45min)CripperThrash Metal
Headbangers Stage
11:30 - 11:55(25min)Victims of MadnessWacken Forum Band
12:35 - 13:05(30min)Watch Out Stampede!Post Hardcore
13:45 - 14:30(45min)MyrkurBlack Metal
15:25 - 16:10(45min)9mmHard Rock
17:05 - 17:50(45min)Dritte WahlDeutschpunk
18:45 - 19:30(45min)GloryHammerSymphonic Power Metal
20:25 - 21:10(45min)Steak Number EightPost-Rock
22:05 - 22:50(45min)Buffalo SummerRock'n'Roll
23:45 - 00:30(45min)BuddersideHard Rock
01:25 - 02:10(45min)Serious BlackPower Metal
Wackinger Stage
12:00 - 12:45(45min)Mr. Hurley und die PulveraffenPirate Folk
13:30 - 14:15(45min)ReliquiaeMedieval Rock
15:00 - 15:45(45min)Forgotten NorthFolk Metal
16:30 - 17:15(45min)BodhaktanPunk / Folk Rock
18:00 - 19:15(75min)Red Hot Chili PipersCeltic Rock
20:00 - 20:45(45min)PampatutFolk
21:30 - 22:15(45min)ElvenkingPower Metal
23:00 - 00:00(60min)King DudeDark Folk
Beer Garden
13:00 - 13:45(45min)Mambo KurtHome Organ
14:00 - 15:00(60min)W:O:A FirefightersMarching Band
15:30 - 16:15(45min)tuXedooMetalcore
16:45 - 17:15(30min)BembersComedy
17:45 - 18:45(60min)The Goddamn GallowsHobo Punk
19:15 - 20:15(60min)Eat The TurnbuckleUltra Violent DM RnR
20:45 - 21:45(60min)Honky
22:15 - 23:00(45min)BlechblosnSchlager / Blasmusik
Wasteland Stage
16:00 - 16:30(30min)MonstagonRock
20:45 - 21:15(30min)SectorIndustrial Metal
22:15 - 23:00(45min)Sub Dub MicromachineAlternative Metal
00:45 - 01:15(30min)Devil's Fire Show
01:45 - 02:15(30min)Sir Henry Hot + Band
Wackinger Village
10:00 - 11:00(60min)Showkampftraining
12:45 - 13:45(60min)Showkampftraining
15:00 - 16:00(60min)Bruchenballturnier
16:30 - 17:00(30min)Warriors' Car Drive
17:15 - 18:15(60min)Knights' Show Act
20:15 - 20:45(30min)Warrior's Car Drive
22:45 - 23:15(30min)Umzug der Lager
23:15 - 23:45(30min)Feuershow
02:15 - 03:00(45min)Feuershow, All Artists
Wasteland
10:00 - 10:30(30min)Doors Open
11:00 - 12:00(60min)SpeedcarvingWoodworking
14:15 - 15:00(45min)SpeedcarvingWoodworking
17:00 - 17:45(45min)Cage Fights
19:15 - 20:00(45min)SpeedcarvingWoodworking
21:15 - 22:00(45min)Cage Fights
00:00 - 00:30(30min)Chainsaws on Fire
Movie Field
Wrestling Slam Tent
13:00 - 15:00(120min)W:O:A Slam BattlePoetryPoetry Slam Final Round
16:00 - 17:00(60min)WrestlingWrestling / Entertainment
Meet & Greet Stage I
11:00 - 11:30(30min)Doors OpenMeet & Greet
11:30 - 12:15(45min)tba.Meet & Greet
12:30 - 13:15(45min)tba.Meet & Greet
13:30 - 14:15(45min)tba.Meet & Greet
14:30 - 15:15(45min)Steel PantherGlam MetalMeet & Greet
15:30 - 16:15(45min)DragonforceSpeed MetalMeet & Greet
16:30 - 17:15(45min)Symphony XProgressive MetalMeet & Greet
17:30 - 18:15(45min)DevilDriverMeet & Greet
18:30 - 19:15(45min)BorknagarProgressive / Black MetalMeet & Greet
19:30 - 20:15(45min)Metal ChurchHeavy MetalMeet & Greet
20:30 - 21:15(45min)Eskimo CallboyElectronicoreMeet & Greet
21:45 - 22:30(45min)Parkway DriveMetalcoreMeet & Greet
22:30 - 23:15(45min)TherionSymphonic / Death MetalMeet & Greet
23:30 - 00:15(45min)TriptykonBlack / Death MetalMeet & Greet
Meet & Greet Stage II
11:00 - 11:30(30min)Doors OpenMeet & Greet
12:45 - 13:30(45min)Forgotten NorthFolk MetalMeet & Greet
13:45 - 14:30(45min)Jesus Chrüsler SupercarHeavy RockMeet & Greet
14:45 - 15:30(45min)Sub Dub MicromachineAlternative MetalMeet & Greet
15:45 - 16:30(45min)CallejonMetalcoreMeet & Greet
16:45 - 17:30(45min)SectorIndustrial MetalMeet & Greet
17:30 - 18:15(45min)MonstagonRockMeet & Greet
18:15 - 19:00(45min)ClutchHard RockMeet & Greet
19:45 - 20:30(45min)9mmHard RockMeet & Greet
20:45 - 21:30(45min)tba.Meet & Greet
21:45 - 22:30(45min)tba.Meet & Greet
22:45 - 23:30(45min)Serious BlackPower MetalMeet & Greet
23:45 - 00:30(45min)tba.Meet & Greet